راهنمای استفاده از رزرواسیون آنلاین

مقدمه

در اين راهنماي گرافيکي سعي شده نحوه رزرو اتاق در پرتال ويژه رزرواسيون آنلاين تشريح گردد. همانطوريکه ملاحظه خواهید کرد اين پرتال داراي 3 صفحه اصلي با نامهاي انتخاب اتاق، جزئيات و خلاصه مي باشد که پس از تکميل اطلاعات به صفحه بانک براي پرداخت منتقل مي گرديد.
شايان ذکر است رزرو بصورت آنلاين تنها براي ميهمانان داخل کشور ميسر ميباشد .

صفحه اصلي

pic1 در صفحه آغازين پرتال اطلاعاتي در خصوص نوع اتاق، بازه زماني سفر و تعداد افراد در هر اتاق از شما پرسيده مي شود که بنا به اطلاعات وارده اتاق هاي موجود در هتل در بازه زماني مشخص نمايش داده مي شود. براي اين منظور کافيست اطلاعات دقيق (نوع اتاق، بازه زماني، تعداد افراد و ...) را وارد نموده و سپس دکمه جستجو را فشار دهيد. لازم به ذکر است پس از انتخاب تعداد اتاق بايستي تعداد افراد در هر اتاق را نيز وارد نماييد .
pic2
شايان ذکر است چنانچه بخواهيد بيش از 1 اتاق براي تعداد نفرات مختلف انتخاب کنيد گزينه رزرو اتاق با تعداد افراد مختلف را همانند تصوير زير انتخاب کرده و سپس در مرحله بعد با انتخاب اتاق هاي مورد نظر تعداد افراد مورد نظر در هر اتاق را انتخاب نماييد .
pic3

صفحه انتخاب اتاق

پس از ورود اطلاعات نتيجه مربوط به جستجوي اتاق ها در تاريخ انتخابي در اين صفحه نمايش داده مي شود. بسته به اتاق هاي موجود هتل در آن بازه زماني، ليستي از اتاقها براي انتخاب شما در اين صفحه نمايان مي شود که پس از بررسي جزئيات ، اتاق مورد نظر را انتخاب مي کنيد .
pic4 لازم به ذکر است چنانچه از انتخاب اتاق مورد نظر پشيمان شديد يا اتاقي را به اشتباه انتخاب کرديد در قسمت بالاي صفحه سمت راست همانند تصوير زير با انتخاب اولين گزينه (کارت خريد) اتاق انتخاب شده شما نمايش داده مي شود که درصورت انصراف علامت × را فشار دهيد .
pic5 بعد از انتخاب اتاق مورد نظر در مستطيل آبي رنگ سمت راست صفحه اتاق انتخاب شده براي شما نمايش داده ميشود که با فشار دادن کليد رزرو به مرحله بعد هدايت مي شويد .
pic6 بعد از انتخاب دکمه رزرو در مرحله انتخاب اتاق شما به صفحه اي هدايت مي شويد که در آن صفحه چنانچه شما قبلا از طريق سايت هتل به صورت آنلاين ثبت نام کرده باشيد و داراي حساب کاربري باشيد مي توانيد در قسمت ورود ايميل و رمز عبور خود را همانند تصوير زير وارد کرده و دکمه ورود را فشار دهيد . با انجام اين کار شما ديگر نيازي به ثبت اطلاعات شخصي نداريد.
pic7 اگر قبلا از طريق سايت ثبت نام نکرده باشيد و حساب کاربري نداشته باشيد مي توانيد با انتخاب گزينه رزرو بدون کاربري همانند تصوير زير به صفحه وارد کردن اطلاعات شخصي هدايت شويد .
pic8

صفحه اطلاعات شخصي

در اين صفحه اطلاعاتي از قبيل نام، نام خانوادگي، آدرس و اطلاعات تماس مي باشد که تمامي اطلاعات, ميبايست بصورت دقيق وارد گردد. اطلاعات پرداخت به صورت پيش فرض پرداخت از طريق کارت هاي عضو شبکه شتاب مي باشد که بصورت پيش فرض انتخاب شده و شما را به درگاه بانک هدايت مي کند. همچنين در قسمت اطلاعات اضافي مي توانيد توضيحاتي در خصوص نيازهاي خود وارد نموده که توسط پرسنل هتل بررسي ميگردد و در صورت امکان در اختيار شما قرار خواهد گرفت. توجه: فيلدهاي اجباري که بايستي در اين صفحه حتما وارد شوند با علامت ستاره مشخص شده است که در اينجا عبارتند از نام، نام خانوادگي و آدرس ايميل.
pic9 لازم به ذکر است در قسمت قوانين و مقررات عمومي که در انتهاي صفحه همانند تصوير زير درج شده تيک آن قسمت را حتما انتخاب نماييد .
سپس دکمه تاييد و پرداخت را کليک نماييد تا به صفحه بانک جهت پرداخت آنلاين هدايت شويد .
pic10

پرداخت بانک ملت

در اين صفحه که مربوط به دروازه پرداخت بانک ملت مي باشد پس از وارد نمودن اطلاعات مربوط به کارت و شماره حساب خود و پس از انجام صحيح تراکنش پرداخت شما مجددا به صفحه پرتال رزرواسيون آنلاين برگشته و شماره تائيديه رزرو به همان ايميلي که در زمان ثبت مشخصات وارد کرده بوديد، ارسال خواهد شد. پس از دريافت شماره رزرو از صفحه مورد نظر پرينت گرفته و يا شماره رزرو را جهت مراجعه به هتل همراه خود داشته باشيد.
گرفتن شماره رزرو به معناي پايان و تکميل مراحل رزرو و خريد اتاق بصورت آنلاين مي باشد.